Home › Aglomeracja czy wioska?

Tuesday, April 25 2017, 19:59

Aglomeracja czy wioska?

Wiadome jest, że nasz kraj, jakim jest Polska jest pełen atrakcji i nieznanych obszarów. Ludzie często zastanawiają się na jakim obszarze te miejsca znajdować. Jedni twierdzą, że nigdzie indziej nie odnajdą takiego odprężenia jak na wsi, a inni, że miasto, które jest pełne życia daje im niesamowitego kopniaka do działania.

Cóż, jak widać zdania są podzielone.

Nic nadzwyczajnego, ponieważ upodobania ludności są tak barwne niczym wiosenny ogród. Wieś ma dużo swoich zalet a dokładniej: mały ruch na drodze, dzięki czemu można w spokoju spacerować, cisza i spokój dają chwilę na odnowienie sił, nasze płuca także mogą odetchnąć, ponieważ jest lepszej jakości powietrze, możliwość posiadania zwierzęcia, możliwość posiadania własnego ogródka, pola uprawnego. oszczędzanie pieniędzy. Jak widać - zalet jest dużo, ale trzeba zapoznać się również z wadami: skąpa ilość możliwości, brak miejsc, gdzie można się wybrać ze znajomymi, niebezpieczne maszyny rolnicze, każdy zna się nawzajem. Wszystko ma swoje wady i zalety.

Także nie należy się kierować tym, co ktoś inny powiedział, a najkorzystniej przetestować na własnej skórze. Jeśli mamy już zalety i wady bycia na wsi, to trzeba zrobić to samo z miastem. Zobaczmy: jest więcej sklepów, do których dojdziesz nawet pieszo, brak problemów z komunikacją, ogrom możliwości, restauracje, bary, puby, więcej atrakcji, większa anonimowość. Przejdźmy do wad: złej jakości powietrze, duży ruch, hałas i gwar, malutka ilość zwierząt, mało zieleni. Może zdarzyć się tak, że niektóre z wymienionych opcji ktoś zaklasyfikuje do całkiem odrębnej grupy bądź odwrotnie. Ludzie mają swoje zainteresowania. Jedni lubią to, a drudzy coś innego. Dzięki temu, na świecie rozwija się tak dużo różnych obiektów, świat nie jest jednostajnyjednakowy. CIEKAWOSTKA! Najdrobniejszą wsią w Polsce jest usytuowany na Górnym Śląsku. Przypuszczalnie mieszkają tam tylko dwie osoby. Nie ulega wątpliwości, że największym miastem jest Warszawa, a następnymi po niej są Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań. Zadecyduj zamieszkać tam, gdzie ty czujesz się najkorzystniej, a wtedy na pewno będziesz szczęśliwy!.