Home › Po co się umotywować do walki z otyłością?

Saturday, April 22 2017, 22:13

Po co się umotywować do walki z otyłością?

Nadmierne kilogramy powodują, że nasz stan wewnętrzny destabilizuje nas. Dopada nas apatia , marazm i bierność do wszelkich aktywności życiowych. Odmawiamy spotkań z przyjaciółmi.

Paraliżuje nas strach przed tym co pomyślą o nas ludzie.

Musimy więc coś z tym zrobić. Nadrzędnym czynem prowadzącym do osiągnięcia sukcesu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy uzasadnień działania: zewnętrzna i wewnętrzna.

Siła motoryczna zewnętrzna to na przykład upatrzona sukienka, nowe buty, podróż w ulubione miejsce. Motywacja wewnętrzna to nasze lepsze samopoczucie, pochwała przyjaciół czy zachwyt w oczach innych ludzi . W jaki sposób zatem zmotywować się do walki z nadprogramowymi kilogramami? 1.

Primo przypominaj sobie, że każdy motywuje się inaczej.

Zamysł Twojej znajomej nie są Twoim marzeniem.

Zastanów się co powoduje u Ciebie tak wielką chęć schudnięcia? 2. Zgadzaj się na małe potknięcia. Wszyscy je mają.

Droga do osiągnięcia celu nigdy nie jest usłana różami. 3. Wyobrażaj sobie swoje życie gdy zdobędziesz cel. To pozwoli Ci przeżyć w postanowieniu. 4. Doceniaj siebie i nagradzaj nawet za niewielkie osiągnięcia. Tylko nie łakociami. Pozwól sobie na bilet na koncert, wizyta u kosmetyczki, biżuterię . 5. Poszukaj znajomego, z którym możesz konkurować. Waszym postanowieniem będzie, kto szybciej zrzuci dziesięć kilogramów. Konkurowanie zazwyczaj pomaga wytrwać i zdobyć sukces. Nie zapomnij, że nawet jeśli za pierwszym razem zrezygnujesz, zawsze możesz podjąć swoją drogę po raz kolejny..