Home › Prawda io fałsz tyczące się owoców acai i ich działania

Wednesday, April 26 2017, 00:30

Prawda io fałsz tyczące się owoców acai i ich działania

Pomimo wzrostu zainteresowania owocami acai w przeciągu ostatnich lat utworzono wokoło właściwości tego owocu dużo mitów. Jakie opinie są potwierdzone, a które teorie to mit? To jednak prawda.

Owoce palmy brazylijskiej niwelują wolne rodniki na skutek zawartości antyoksydantów które spowalniają ich aktywność.

Konieczne bywają również we wzmacnianiu odporności, spadku „złego” cholesterolu, co wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego. Jagody wspomagają utratę tkanki tłuszczowej, wzmaga metabolizm, stymuluje trawienie – więc sprawdzają się w odchudzaniu i to właśnie w tym kontekście doceniane są one najbardziej. Oczywiście warto podkreślić, że wyłącznie jagody nie uczynią cudów – niezbędne jest stosowanie zbilansowanej diety i aktywności fizycznej – wtedy wyniki mogą być znaczne. Zawartość kwasów nienasyconych Omega w jagodach wpływa na sprawność umysłową i funkcjonowanie układu nerwowego, zatem i mózgu.

Zaletą stosowania jagód acai może być również znaczne wygładzenie, nawilżenie i ujędrnienie skóry – a to dzięki fitosterolom, które w owocach też się znajdują.Mity dotyczą przewaznie wypowiedzi, że owoce zawierają mnóstwo wapnia i białka.

Rzecz jasna jedynie owoce acai nie wyleczą schorzeń, jakich leczenie wspomagają. To tylko dodatek do leczenia i część profilaktyki zdrowia. Rzecz jasna suplementy z owocami acai nie zupełnie są w 100% naturalne – zawierają masę dodatków, które opisane powinny być na etykiecie suplementu. Decydując się na suplementację owocami acai, w wybranej formie dostępnej na rynku trzeba nie tylko doczytać zalety jagód, ale i możliwe przeciwwskazania do ich zazywania, bo i takie są.

Nie warto wierzyć również we wszystkie informacje przekazywane przez znajomych, czy dystrybutora owocó acai – jak widać mogą być one nieprawdziwe..