Home › W jaki sposób dobrać diete

Saturday, April 22 2017, 12:14

W jaki sposób dobrać diete

Jak skomponować zbilansowany plan żywienia? Nie istnieje wydajna dieta "cud". Nie da się zdrowo odchudzić się z kilkunastu kilogramów w ciągu miesiąca lub ewentualnie dwóch. Redukcja masy ciała ludzkiego ma łączyć w sobie zbilansowany szkic żywieniowy oraz działalność fizyczną.

Jeżeli w ciągu jednego tygodnia uda się zrzucić kilogram będzie to powód do wyniosłości. Jakim sposobem więc ułożyć dietę? Nie posiadając większego doświadczenia w tym temacie poprawniej oddać się w ręce profesjonalistów, jacy na bazie całkowitego wywiadu i przekazanych wyników badań sporządzą indywidualny plan odżywiania redukcyjnego. Jeżeli niemniej jednak chcemy osobiście sporządzić dla siebie dietę powinniśmy bezwzględnie przestrzegać paru istotnych zasad: • towary, które będą użytkowane w diecie muszą cechować się niskim indeksem glikemicznym • w czasie diety do organizmu wypada dostarczać wszystkich, niezbędnych czynników odżywczych w tym: witamin, minerałów, wapnia, potasu, magnezu oraz kwasów • dieta ma być skomponowana w taki sposób, aby nie odczuwać głodu a to oznacza, że powinny odkryć się w niej białka, węglowodany, tłuszcze w optymalnych ilościach • w czasie diety wypada spożywać rozległą ilość wody.

Faworyzowana dawka to minimum 1,5 litra czystej, wysokomineralizowanej wody na dobę • wolno stosować dodatkowo suplementy diety, jakie odciążą pracę metabolizmu Najzdrowsza dieta redukcyjna nie powinna kojarzyć się z żadną głodówką. Powinna stać się za to nowym sposobem żywienia, które bez zdrowotnych następstw będzie mogło być stosowane przez nadzwyczaj długie lata. To ważne, by osiągnąć wymarzony cel..